Паляче сонце та сухе повітря – мука не тільки для людей. Влітку, коли спека переходить у режим “пекельне пекло”, страждають і наші домашні улюбленці. Чим їм допомогти? Розберемо поради по догляду за тваринами разом.
Звикли гуляти з собакою у певні години вранці та ввечері? Оскільки спека вносить у температуру повітря свої корективи, зробіть це і ви, тільки з часом вигулу. Вранці гуляйте з твариною, встаючи за годину-півтори до звичної години прогулянки, а ввечері – виходьте пізніше, теж на годину-півтори, коли сонце вже сховається. Не грайте на прогулянці в активні ігри, беріть із собою воду для себе та пса, гуляйте поблизу водойм, якщо вони є. Навіть якщо собаці захочеться помочити лапи або поринути у річку/озеро, нічого страшного в цьому немає.
Щоб собака не перегрівалася при прогулянці, на неї можна надіти змочену водою легку жилет-попону. Вода з тканини поступово випаровуватиметься, даючи собаці охолодження. Є й ошийники для собак, що охолоджують, але продаються вони не скрізь.
Вдома, вже після прогулянки, мити собаку не треба. А ось обполоснути живіт та лапи прохолодною водою буде дуже корисно. І завжди наповнюйте собачу миску чистою, свіжою та прохолодною водою, змінюючи її кожні кілька годин.
Кішкам у спеку теж варто частіше міняти воду в напувалці. Якщо є можливість – придбайте фонтанчик для пиття: вашому вихованцю буде зручно і легко пити з нього воду, до того ж такий фонтанчик трохи охолоджує та зволожує повітря.
Годувати кішку або собаку в спекотні дні краще малими порціями і не змушувати їсти, якщо тварина не хоче.
Що стосується процедур стрижки вовни, то з кішками влітку їх краще уникати: вовна забезпечує регуляцію температури тіла, і, позбавивши кішку вовняного покриву, ви сприятимете тому, що вона може перегрітися сильніше.
Вікна повністю для провітрювання краще не відчиняти, щоб кішка не випала на вулицю, вирішивши охолонути на підвіконні.
Бризкати на кішку водою або намагатися помити її – марна витівка. Тому не стресуйте вихованця водними процедурами: це сподобається хіба що мейн-кунам.
І собакам, і кішкам у спеку буде приємно лежати на спеціальному маті або підстилці з ефектом, що охолоджує. Такі пристосування не вимагають попереднього охолодження в морозильній камері або холодильнику, їх температура на кілька градусів нижче за звичну температуру тіла кішки/собаки, і ризику застудитися у тварини, лежачи на такій підстилці, немає.